Zebranie z rodzicami

Zapraszamy Państwa na zebranie z nauczycielkami poszczególnych grup, które odbędzie się 10 września (czwartek) o godzinie 17:15.

Prosimy aby na zebranie przyszedł wyłącznie jeden (zdrowy) rodzic.

Podczas wejścia na teren placówki wszyscy rodzice zobowiązani są do zasłonięcia twarzy i nosa maseczką lub przyłbicą (w przypadku osób, które ze względu na zdrowie nie mogą nosić maseczki).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uwaga !

Apelujemy do wszystkich rodziców aby w miarę możliwości dostosowali Państwo godziny przyprowadzania dzieci do przedszkola do godzin swojej pracy, celem rozładowania tłoku w godzinach porannych (6:00 – 8:15) i popołudniowych (14:45 – 17:00).

Apelujemy o przestrzeganie przez wszystkich rodziców wytycznych przeciwepidemiologicznych GiS (w oparciu o które funkcjonuje placówka), w celu zachowania jak największych zasad bezpieczeństwa i jak najdłuższego funkcjonowania placówki przed jej ponownym zamknięciem w sytuacji ewentualnego zachorowania na Covid – 19.

==========================================================================

Drodzy Rodzice,

W dniu 1 września dzieci przyprowadzamy z obuwiem na zmianę, natomiast dzieci młodsze przynoszą dodatkowy komplet ubrań (w podpisanych workach).

Każde dziecko ma przydzielony własny znaczek i szafkę na odzież wierzchnią wskazaną przez pracownika przedszkola.

W pierwszym tygodniu pobytu w przedszkolu będzie możliwość wcześniejszego odbioru dziecka ze względu na okres adaptacyjny.

Zasady funkcjonowania na terenie Przedszkola Miejskiego nr 71 w Łodzi
w okresie pandemii Covid-19  obowiązujące od 01.09.2020r.

• Do przedszkola może uczęszczać dziecko bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.
  • Dzieci powinny być przyprowadzane i odbierane przez osoby zdrowe.
  • Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do szatni zachowując zasadę:

- 1 opiekun (w miarę możliwości ten sam) z dzieckiem/dziećmi,

- należy zachować odstęp od kolejnych osób przebywających w szatni wynoszący minimum 1,5 m.

- opiekunowie zobowiązani są zastosować środki ochronne w postaci osłony ust i nosa, rękawiczek jednorazowych lub dezynfekcja rąk.

- dziecko po przebraniu się w szatni wchodzi do swojej grupy samo. Obowiązuje zakaz wchodzenia rodziców/opiekunów prawnych do sal przedszkolnych.

- osoby przyprowadzające i odbierające dzieci w miarę możliwości jak najbardziej minimalizują czas przebywania w szatni.

• Dziecko nie zostanie przyjęte do placówki w przypadku zaobserwowania przez pracownika objawów chorobowych (kataru, kaszlu, kichania),
  • Rodzice/ opiekunowie prawni, przyprowadzając dziecko do przedszkola, wyrażają zgodę na pomiar temperatury ciała dziecka.
  • Jeżeli w czasie pobytu dziecka w przedszkolu nauczyciel zaobserwuje u niego niepokojące objawy chorobowe (katar, kaszel, podwyższona temperatura powyżej 37,5) rodzice/opiekunowie prawni o sytuacji powiadamiani będą telefonicznie i zobowiązani są bezzwłocznie odebrać dziecko z placówki.
  • Rodzice/opiekunowie prawni, przyprowadzający dziecko do przedszkola w czasie zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID – 19, zobowiązani są do podania swoich aktualnych numerów kontaktowych, pracownicy przedszkola – w sytuacjach nagłych – w pierwszej kolejności kontaktują się z rodzicem/opiekunem prawnym drogą telefoniczną. Rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do każdorazowego odbierania połączeń telefonicznych przychodzących z przedszkola.
  • W przypadku zmiany numeru telefonu rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do natychmiastowego powiadomienia placówki o zmianie danych kontaktowych
  • W związku z reżimem sanitarnym dzieci będą przyjmowane do przedszkola od 6:00 do godziny 8:15, odbierane od godziny 14:45 do 17:00.
  • Dziecko nie może zabierać ze sobą do placówki i z placówki żadnych rzeczy (np. zabawki, chusteczki, rysunki).

Rodzice zobowiązani są do zapoznania się, dokładnego wypełnienia i podpisania poniższych zgód, a następnie dostarczenia do placówki w pierwszym dniu pobytu dziecka, jednak nie później niż do 4 września 2020r.

Rodzice dzieci, które będą uczęszczały do przedszkola po raz pierwszy, zobowiązani są do dostarczenia w formie papierowej wniosku złożonego drogą elektroniczną wraz z załącznikami przez stronę Formico.

Natomiast zamieszczone poniżej dokumenty wypełniają wszyscy rodzice dzieci przyjętych do przedszkola w roku szkolnym 2020/2021:

1.  Informacja dotycząca zasad korzystania z usług świadczonych przez Przedszkole Miejskie nr 71

/uploads/5ed10fb33bc6b/pages/21/content//Informacja zapisu dziecka do przedszkola 2020-2021.docx

2. Oświadczenie COVID -19
/uploads/5ed10fb33bc6b/pages/21/content//oświadczenie (COVID'19) (2)_.docx

3. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na wykorzystanie wizerunku i przetwarzanie danych osobowych
/uploads/5ed10fb33bc6b/pages/21/content//PM 71 Nowa zgoda-wizerunek 2020.doc

4. Rodzice dzieci 5,6 letnich - zgoda na zajęcia z religii
/uploads/5ed10fb33bc6b/pages/21/content//oświadczenia_woli religia OK 2020-2021.docx
5. Upoważnienie do odbierania dziecka z przedszkola
(W związku z zaostrzeniami i wytycznymi GIS i MEN wskazane jest, żeby po dziecko przychodził jeden rodzic, w miarę możliwości ten sam. Natomiast za zgodą dyrektora, w wyjątkowych sytuacjach osoba wskazana w upoważnieniu).
/uploads/5ed10fb33bc6b/pages/21/content//PM 71 upoważnienie do odbioru dziecka (1).docx