Rozkład dnia

6.00 – 7.00
Schodzenie się dzieci, prace porządkowo- gospodarcze i hodowlane, kontakty indywidualne i okolicznościowe wynikające z potrzeb i zainteresowań dzieci, praca indywidualna stymulacyjno- kompensacyjna.
7.00 – 8.00
Zabawy dowolne, spontaniczne i swobodne zgodne z potrzebami i zainteresowaniami dzieci przy niewielkim udziale nauczyciela np: zabawy w kącikach zainteresowań, wynikające ze sfery rozwoju dzieci. Głośne czytanie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.
8.00 – 8.10
Sprzątanie po skończonej zabawie,
8.10 – 8.20
Zabawy ruchowe (ćw. poranne) - dzieci młodsze, zestaw ćwiczeń porannych - dzieci starsze.
8.20 – 8.30
Czynności higieniczno – porządkowe, przygotowanie do śniadania.
8.30 – 9.00
Śniadanie, przejście do zabaw swobodnych.
9.00 – 10.00 (dzieci starsze); 9.00 – 9.35 (dzieci młodsze)
Zabawa ruchowa, zajęcia dydaktyczne w formie zabawy kierowanej przez nauczyciela (zabawy w kącikach różnego typu, zabawy dydaktyczne, zabawy twórcze, teatralne, tematyczne, zabawy o charakterze zadaniowym, zestawy zabaw ruchowych, zestawy ćwiczeń gimnastycznych - dzieci starsze).
9.35 – 11.10 (dzieci młodsze); 10.00 – 11.10 (dzieci starsze)
Zabawy na powietrzu, gry i zabawy ruchowe, zajęcia sportowe, prace porządkowe, gospodarcze, spacery, obserwacje przyrodnicze.
11.10 – 11.30
Czynności higieniczno- porządkowe, przygotowanie do II śniadania.
11.30 – 12.00
II śniadanie.
12.00 – 12.15
Ćwiczenia relaksacyjne, głośne czytanie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.
12.15 – 13.00
Rozmowy nt. bezpieczeństwa w przedszkolu i poza nim (korzystanie ze sprzętów i przyborów sportowych, przestrzeganie ustalonych norm i zasad postępowania. Zabawy w ogrodzie przedszkolnym, zabawa ruchowa.
13.00 – 13.45
Praca indywidualna, stymulacyjno – kompensacyjna oraz z dziećmi wyróżniającymi się uzdolnieniami i zainteresowaniami; zabawy dowolne 13.45 – 14.00
Czynności porządkowe, higieniczne – przygotowanie do obiadu.
14.00 – 14.30
Obiad, przejście do zabaw swobodnych.
14.30 – 16.00
Zabawy dowolne, spontaniczne i swobodne zgodne z potrzebami i zainteresowaniami dzieci, wynikające ze sfery ich rozwoju, zabawa ruchowa.
16.00 – 17.00
Kontakty indywidualne, czynności opiekuńcze, sytuacje wychowawcze organizowane przez nauczyciela oraz podejmowane z inicjatywy dzieci,
zabawy dowolne, rozchodzenie się dzieci.